Spełnij swoje marzenia

Możesz stać się kimś wyjątkowym, kim nie mógłbyś być w prawdziwym życiu - tak twórcy reklamują aplikację Shadow Avatars. Wystarczy skan naszej głowy, by stworzyć pełną postać awatara i zagrać np. w zwiastunie super produkcji Blade Runner 2049.

Artykuł sponsorowany

Przenikanie prawdziwego świata z wirtualnym staje się coraz bardziej interesujące i pełne wyzwań. Do niedawna musieliśmy polegać na tym, co wykreują i jakie funkcje zaprogramują deweloperzy. Teraz coraz częściej możemy aktywnie kreować i sterować wirtualną rzeczywistością. Smartfony Xperia XZ1 oraz Xperia XZ1 Compact pozwalają nam zeskanować twarz, głowę, jedzenie oraz inne niewielkie obiekty. Wszystkie te elementy jesteśmy w stanie przenosić do wirtualnej rzeczywistości i dowolnie nimi operować. Największe zainteresowanie wzbudza oczywiście skan głowy. To właśnie ta funkcja, nowych flagowych smartfonów od Sony, pozwala nam przenieść się do wirtualnego świata.

Narzędziem, które jest pomostem między Kreatorem 3D a rzeczywistością wirtualną jest z pozoru drobna aplikacja. Shadow Avatars pozwala przekształcić skan głowy w pełną postać awatara. Możemy wybrać dla naszej wirtualnej postaci posturę, ubranie, kolor skóry oraz oczywiście aktywność, w której będzie się pojawić. Awatar może np. tańczyć rumbę, rock’n’rolla lub zostać rycerzem Jedi. Niedawno w Shadow Avatars zadebiutowała nowa funkcja. Awatar może wystąpić w zwiastunie kultowej super produkcji Blade Runner 2049. Twórcy aplikacji tłumaczą, że tworząc aktywności, inspirowali się różnymi filmowymi przebojami z Hollywood. Chcieli nie tyle skopiować pewne charaktery, ale raczej nawiązać do postaci. “Wszystko co robimy, to pewnego rodzaju hołd wobec tych kultowych filmów” - tłumaczy Loïc LEDOUX, CEO of Shadow. Więcej o aplikacji dowiecie się z wywiadu, który możecie obejrzeć poniżej.

Shadow Avatars pobrać można ze Sklepu Google Play. Aplikacja dostępna jest pod tym adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=lol.shadow.avatars.app&hl=pl
Działa jako osobna aplikacja w systemie Android, ale łatwo też przeniesiemy się do niej bezpośrednio z Kreatora 3D w smartfonach Xperia. Shadow Avatars funkcjonuje jako wtyczka poszerzająca możliwości podstawowego oprogramowania do skanowania 3D. Więcej o możliwościach najnowszych smartfonów Xperia znajdziesz tutaj: sonymobile.com/xperiadlaciebie. Funkcje Shadow Avatars wypróbujemy także nie mając własnego skanu głowy i awatara. Skorzystać można wtedy z przykładowych postaci dostępnych w aplikacji.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aplikacje:

Microsoft Edge zmierza na Androida i iOS. Jest i "nowy" Microsoft Launcher Meizu oficjalnie powraca do Polski! Znamy szczegóły Gdybym mógł zostawić na telefonie tylko 10 najpotrzebniejszych aplikacji... Jestem agentem Tajnej Służby Jego Świętobliwości i wykładam karty na stół, czyli o smartfonach i aplikacjach w Kościele Nowa aplikacja YouTube'a jest świetna. W końcu nie muszę korzystać z zamiennika Oto, jak śledzić na smartfonie mistrzostw Europy w siatkówce 2017 Banuba - nowa aplikacja z wirtualnymi maskami jak na Snapchacie Bothie - nie musisz czekać na Nokię 8, skorzystaj z jej sztandarowej funkcji już dziś Google Kontakty w końcu pobierzesz na dowolny telefon. Prawie dowolny Appshaker 2 #48 - Golden Hour, Eternal Card Game, Sleep orbit i inne Ta decyzja Opery nie spodoba się wielu użytkownikom. Koniec Opery Max Najlepsze aplikacje astronomiczne. Zlokalizuj Perseidy i zobacz Ziemię z kosmosu Appshaker 2 #47: "A Planet of Mine", "Vector Pop" i niezwykły kalkulator Google wypowiada wojnę wibrującym reklamom Powstanie Warszawskie: dzięki tym aplikacjom dowiesz się o nim więcej Appshaker 2 #46: Loopsie, HHTAN, Virtua Tennis Chalange i inne Appshaker 2 #45 - Infinity Merge, Timbre, Lil Big Invasion i inne Ruchome zdjęcia - świetna aplikacja Google'a debiutuje na Androidzie i... nie jest już taka świetna Appshaker 2 #44 - ES Disk Analyzer, Bounzy, Tentacles i inne Kupony, zniżki i okazje. Najlepsze aplikacje dla łowców niskich cen Appshaker 2 #43 - Neighbours from Hell, Dailydo i inne [+ rozwiązanie konkursu] Snapchat szaleje. To już druga duża aktualizacja w ciągu kilkunastu dni Appshaker 2 #42 - Fidget Spinner, LangBandit, S.M.T.H. i inne Polskie gry i aplikacje, które robią furorę na świecie [cz. 2]