Spełnij swoje marzenia

Możesz stać się kimś wyjątkowym, kim nie mógłbyś być w prawdziwym życiu - tak twórcy reklamują aplikację Shadow Avatars. Wystarczy skan naszej głowy, by stworzyć pełną postać awatara i zagrać np. w zwiastunie super produkcji Blade Runner 2049.

Artykuł sponsorowany

Przenikanie prawdziwego świata z wirtualnym staje się coraz bardziej interesujące i pełne wyzwań. Do niedawna musieliśmy polegać na tym, co wykreują i jakie funkcje zaprogramują deweloperzy. Teraz coraz częściej możemy aktywnie kreować i sterować wirtualną rzeczywistością. Smartfony Xperia XZ1 oraz Xperia XZ1 Compact pozwalają nam zeskanować twarz, głowę, jedzenie oraz inne niewielkie obiekty. Wszystkie te elementy jesteśmy w stanie przenosić do wirtualnej rzeczywistości i dowolnie nimi operować. Największe zainteresowanie wzbudza oczywiście skan głowy. To właśnie ta funkcja, nowych flagowych smartfonów od Sony, pozwala nam przenieść się do wirtualnego świata.

Narzędziem, które jest pomostem między Kreatorem 3D a rzeczywistością wirtualną jest z pozoru drobna aplikacja. Shadow Avatars pozwala przekształcić skan głowy w pełną postać awatara. Możemy wybrać dla naszej wirtualnej postaci posturę, ubranie, kolor skóry oraz oczywiście aktywność, w której będzie się pojawić. Awatar może np. tańczyć rumbę, rock’n’rolla lub zostać rycerzem Jedi. Niedawno w Shadow Avatars zadebiutowała nowa funkcja. Awatar może wystąpić w zwiastunie kultowej super produkcji Blade Runner 2049. Twórcy aplikacji tłumaczą, że tworząc aktywności, inspirowali się różnymi filmowymi przebojami z Hollywood. Chcieli nie tyle skopiować pewne charaktery, ale raczej nawiązać do postaci. “Wszystko co robimy, to pewnego rodzaju hołd wobec tych kultowych filmów” - tłumaczy Loïc LEDOUX, CEO of Shadow. Więcej o aplikacji dowiecie się z wywiadu, który możecie obejrzeć poniżej.

Shadow Avatars pobrać można ze Sklepu Google Play. Aplikacja dostępna jest pod tym adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=lol.shadow.avatars.app&hl=pl
Działa jako osobna aplikacja w systemie Android, ale łatwo też przeniesiemy się do niej bezpośrednio z Kreatora 3D w smartfonach Xperia. Shadow Avatars funkcjonuje jako wtyczka poszerzająca możliwości podstawowego oprogramowania do skanowania 3D. Więcej o możliwościach najnowszych smartfonów Xperia znajdziesz tutaj: sonymobile.com/xperiadlaciebie. Funkcje Shadow Avatars wypróbujemy także nie mając własnego skanu głowy i awatara. Skorzystać można wtedy z przykładowych postaci dostępnych w aplikacji.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aplikacje:

Bluetooth prawie jak FTP SPB Mobile Shell na telefonach Sony Ericsson Vivaz i Vivaz pro Skyfire 2.0 (beta) dla Androida z obsługą Flash Nowa wersja mobilnego Gadu-Gadu Samsung promuje gry dla najmłodszych użytkowników bada OS Tworzenie kopii zapasowych aplikacji Androida i zapisywanie jako .APK Wielka wielkanocna wyprzedaż gier EA! Wyraź więcej siebie w SMS-ach poprzez emotikony Uaktualnienie systemu iOS 4 ? pierwsze wrażenia HBO GO teraz dla każdego. Nie musisz już podpisywać umowy z operatorem 7 świątecznych dodatków do znanych i lubianych gier mobilnych [Android, iOS i Windows] Gangstar Rio: City of Saints - nowy trailer

Popularne w tym tygodniu:

Monopoly powraca na Androida i iOS. Wirtualna planszówka już do pobrania