Zanim oddasz swój smartfon do serwisu

Artykuł sponsorowany

Awaria smartfonu to przeważnie trudne przeżycie. Przychodzi nam się w końcu rozstać z kieszonkowy komputerem, na którym przechowujemy najważniejsze dane. Często okazuje się jednak, że smartfon wcale nie musi odwiedzać serwisu. Usterkę powoduje źle napisane oprogramowanie firm trzecich, które wystarczy odinstalować.

W sklepie Google Play są już miliony aplikacji. Z każdym dniem przybywa nowych. Niektóre zyskują, inne tracą na popularności. Zdarza się, że dopasowując program do działania na wszystkich urządzeniach dostępnych obecnie na rynku, twórcy programu zapomną o istotnym szczególe. Cierpią potem użytkownicy. Zdarza się bowiem, że po instalacji taki program sprawia olbrzymie kłopoty. Zakłóca działanie systemu lub podzespołów urządzenia.

Zanim zdecydujemy się odesłać smartfon do serwisu warto sprawdzić, czy nie mamy do czynienia z takim właśnie przypadkiem. Sony Mobile chce pomóc swoim klientom zadbać o ich urządzenia. W ustawieniach każdego nowego smartfonu Xperia znajdziemy więc dedykowane opcje. Menu DIAGNOSTYKA powstało właśnie po to, aby umożliwić wykrycie wszelkich nieprawidłowości. Można je znaleźć w menu: ustawienia/pomoc techniczna/narzędzia.

W menu DIAGNOSTYKA sprawdzić możemy poprawność działania wszystkich najważniejszych podzespołów urządzenia Xperia™. Proste testy pozwalają wykryć nieprawidłowości w działaniu: obu aparatów, lampy błyskowej, ekranu dotykowego, wyświetlacza, głośnika, mikrofonu, przycisków, wibracji, WiFi, bluetooth, GPS oraz wszystkich czujników. Postępując zgodnie ze wskazówkami i uruchamiając poszczególne testy, jesteśmy w stanie wykryć, gdzie występują nieprawidłowości. Menu zawiera też informacje o programach i zdarzeniach. Właśnie tutaj możemy dowiedzieć się, która aplikacja nie odpowiada lub notorycznie się zawiesza. Wtedy też możemy łatwo ją odinstalować, a problemy powinny ustąpić.

W tym samym miejscu producent zdecydował się również umieścić informacje o oprogramowaniu i unikatowym numerze IMEI każdego smartfonu. Tych danych potrzebować będziemy, gdy zajdzie jednak konieczność kontaktu z serwisem. Sony Mobile umieścił również w tym menu zakładkę, gdzie znalazły się odnośniki do forum pomocy technicznej (dostępne wyłącznie w języku angielskim). Łatwo też odnajdziemy tutaj kartę kontaktową do pomocy technicznej, na której widnieje e-mail oraz numer telefonu. Tam właśnie, w ostateczności, warto zwrócić się o pomoc, gdy nasze urządzenie nie działa prawidłowo.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Porady:

Jak zaktualizować iPad? Poradnik Czym Samsung Galaxy S8+ różni się od zwykłego S8? Warto dopłacić 500 zł? Jak chronić telefon przed wodą? Manta Duo Power 9.7" IPS (MID9701) - dane techniczne [Specyfikacja] HTC 8S Windows Phone - dane techniczne [Specyfikacje] Telefon z Dual SIM: jak działa w praktyce? Wyjaśniamy zalety i wady Jak zablokowac numer prywatny w telefonie? Podpowiadamy prosty i skuteczny sposób Nokia Lumia 720 - dane techniczne Przepis na mobilną fotoedycję: efekt malowidła Xperia ZR - dane techniczne [Specyfikacja] Jak wydłużyć czas pracy na baterii? Wymiana wyświetlacza w smartfonie - czy można to zrobić w domu?